Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı Ülkücü Şehitleri Andı

 

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Nazilli İlçe Başkanlığı; Aydınlı Ülkücü Şehit Şerafettin Akbaş ve 12 Eylül 1980 darbesi sonrası şehit edilen ilk Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu Ağabeylerin vefat yıl dönümleri dolayısıyla gündüz lokma hayrı, akşamına da anma programı düzenledi.

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı Ülkücü Şehitleri Andı

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Nazilli İlçe Başkanlığı; Aydınlı Ülkücü Şehit Şerafettin Akbaş ve 12 Eylül 1980 darbesi sonrası şehit edilen ilk Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu Ağabeylerin vefat yıl dönümleri dolayısıyla gündüz lokma hayrı, akşamına da anma programı düzenledi.

Ülkücü Şehit Şerafettin Akbaş Ağabey’in şehadetinin 39. yıl dönümü dolayısıyla; Ülkü Ocakları Nazilli İlçe Başkanlığı tarafından şehidimizin memleketi Nazilli’de lokma hayrı düzenlendi. Lokma hayrına katılan vatandaşlarımıza teşekkür eden Ülkü Ocakları Nazilli İlçe Başkanı Şükrü Irgat, “Şehidimiz Şerafettin Akbaş henüz 19 yaşındaydı. Nazilli Ülkücü Gençlik Derneği üyesiydi. Babası ile ziraatçilik yapıyor, işinden arta kalan her anı Ülküsü için çalışarak geçiriyordu. 1979 ara seçimleri çalışmaları sırasında hain kızıl militanların bombalı saldırısı sonucu boynundan ve karaciğerinden ağır yaralar alan şehit Ağabeyimiz, ülküdaşları tarafından önce Nazilli Devlet Hastanesi’ne götürülmüş oradan İzmir Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmiş, tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak 7 Ekim 1979 tarihinde şehadete ermiştir. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.” dedi.

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı aynı günün akşamında “Ülkücü Şehitleri Anma Programı” düzenledi. Ülkücü Şehitler Şerafettin Akbaş, Mustafa Pehlivanoğlu ve tüm şehitlerimizin ruhları için okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan anma programı, Asena Teşkilatı tarafından hazırlanan sunumlar ve şehitlerimizin hayat hikayelerinin okunmasıyla devam etti. Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey günün anlam ve önemi hakkında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Şehitlerimiz Ülkücü Hareketin varlık sebebidir. Onlar canlarını hiçe sayarak bizlere kutsal bir emanet bıraktılar. Türk Milleti’nin yegane ümit kaynağı Ülkücü Gençliğin bu emanete layık olabilmesi ve bayrağı daha yükseklere taşıması için var gücüyle çalışması gerekmektedir. Ülkücü Gençlik dün de bugün de vatan hainlerinin karşısında dimdik dikilmiştir, yarın da dikilecektir. Allah Türk Milleti’ni Ülkücüsüz bırakmasın. Ülkümüz uğruna canlarını feda eden Şerafettin Akbaş, Mustafa Pehlivanoğlu, tüm Ülkü Şehitlerimize ve geçtiğimiz günlerde hain tuzakta şehadete erişen kahraman askerlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin!”

 
Tarih       : 10 Ekim 2018
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur