Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ulku Ocakların,dan Sondakka Haberler

 

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları Kayseri / Develi İlçe Başkanlığı İlçe Binasına ”Ülkücü Şehit Hasan Şimşek Kütüphanesi” Açıldı

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Vefatının 21. Yılı Münasebetiyle 1071 fidanı Toprakla Buluşturdu

Başbuğ hatırasına 1071 fidan toprakla buluştu

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 21. Yılı münasebetiyle 1071 fidanı toprakla buluşturdu.

Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’nda düzenlenen fidan ekimine Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak, MHP MYK Üyesi Serap Şule Kalın, MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacıali Doğan, geçmiş dönem Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Selim Gümüş ve çok sayıda ülküdaşımız katıldı. Düzenlenen törende konuşan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatının 21. Yılı münasebetiyle 1071 fidanımızı bugün burada toprakla buluşturduk. Onun aziz hatırası için 2016 yılında oluşturulan hatıra ormanına bizlerde burada ölüm yıldönümü sebebi ile böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Ülkücü hareketin, vatan için donanımlı bireyler yetiştirmenin yanında vatan topraklarına karşı olan sorumluluğunu da bu tür etkinliklerle göstermiş olduk. Başbuğumuzun fidanları yetişecek Türkiye büyüyecek Turan düşümüz gerçekleşecek” diye konuştu.

Açıklamalarının ardından fidan dikimine geçildi. Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve ülkücü şehitlerimizin isimlerinin verildiği fidanlar toprakla buluştu.

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde Kent Meydanında Etkinlik Düzenledi

HÜSEYİN KAYIŞ: “ÜLKÜ OCAKLIYIZ, OTİZM’İN FARKINDAYIZ.”

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı Otizm Haftası münasebetiyle farkındalık yaratmak için Demokrasi Meydanı’nda etkinlik düzenledi. Yapılan etkinliğe halkın ilgisi oldukça yoğun oldu.

Otizm’in eksiklik değil farklılık olduğuna vurgu yapan Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin KAYIŞ sözlerine şu şekilde devam etti:” Bildiğiniz üzere Nisan ayı Birleşmiş Milletler tarafından Otizm Farkındalık Ayı olarak ilan edilmiştir. 2 Nisan günü dünya üzerinde Otizm Farkındalık günüdür. Bizlerde Ülkü Ocakları olarak Otistik kardeşlerimizin sosyal hayatta yer alabilmesi, bu toplumsal duyarlılığa bir nebze olsun katkı sağlamak amacıyla böyle bir etkinlikte bulunduk. Ülkü Ocaklıyız Otizmin Farkındayız Otistik kardeşlerimizin yanındayız. Otizm eksiklik değil, farklılıktır bizler de farkındayız.” diyerek sözlerine son verdi.

Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanlığı, Fırat Üniversitesi’nde Liseli ve Üniversiteli Gençlerin Katılımıyla Kariyer Eğitim Günü Düzenledi

ÜLKÜ OCAKLARI ELAZIĞ İL BAŞKANLIĞI KARİYER EĞİTİM GÜNÜ DÜZENLEDİ.

Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanlığı Fırat Üniversitesinde Kariyer Eğitim Günü Düzenledi. Program Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşıyla Başlayarak alanında uzman Akademik görevlilerin anlatım ve sunumlarıyla devam etti. Programa Üniversiteli ve Liseli gençler katılarak Eğitim hakkında bilgi aldılar.          

Programın moderatörlüğünü Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Doç.Dr. Sebahattin Devecioğlu yürüttü. Alanında uzman Kişisel Eğitim uzmanı Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Öğr.Gör.Atakan yıldız Etkili iletişim metotları ve kişisel eğitim hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Alanında uzman Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Öğr.Gör.Baransel Koç iş bulma yöntemleri ve özgeçmiş nasıl hazırlanır konularıyla katılımcıları bilgilendirdi. Program yaklaşık 2 saat sürerek katılımcıların isimleri alınarak Katılım belgesi alacakları bildirildi.

Ülkü Ocakları Kayseri / Develi İlçe Başkanlığı İlçe Binasına ”Ülkücü Şehit Hasan Şimşek Kütüphanesi” Açıldı

Ülkücü Şehit Hasan Şimşek Kütüphanesi Açıldı

Ülkü Ocakları Develi İlçe Başkanlığı tarafından ilçe binasına Ülkücü Şehit Hasan Şimşek Kütüphanesi açıldı.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Beyefendi’nin talimatlarıyla her ocağa bir kütüphane projesi kapsamında Ülkü Ocakları Develi İlçe Başkanlığına Ülkücü Şehit Hasan Şimşek Kütüphanesi Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanımız Volkan Çolak, Ülkü Ocakları Develi İlçe Başkanı Murat Doğu, Milliyetçi Hareket Partisi Develi İlçe Başkanı Ali Kabak, ilçe yönetimi ve çok sayıda ülkücü kardeşimizin katılımıyla faaliyete geçirildi. Kurdele kesiminin ardından açılan kütüphane Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Başkanımız Volkan Çolak’ın konuşması ile devam etti. Başkan Çolak burada yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz Beyefendi’nin kütüphanesiz ocak kalmayacak talimatları ile ilçe ocaklarımıza kütüphanelerimizi açmaya devam ediyoruz. Bununla da yetinmeyip başlattığımız kitap toplama kampanyaları ile birlikte kütüphanesi olmayan köy okullarımıza da kütüphaneler açıp orada ki kardeşlerimizin de ihtiyaçlarını gidermek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

 

 
Tarih       : 03 Nisan 2018
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur