Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Ocakları 'İstiklal' Başlıklı Kompozisyon Yarışması Başlattı.

 

Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanlığı olarak düzenlemiş olduğumuz ödüllü 'İstiklal' başlıklı Kompozisyon yarışmamız başlamıştır. Yarışmayla ilgili Milas Ülkü Ocakları Başkanımız sayın Hayrettin Gönül'ün basın açıklaması aşağıdaki gibidir.

Değerli öğrenci kardeşlerim, üzerinde yaşamakta olduğumuz Anadolu toprakları için Türk milleti olarak her dönem ağır bedeller ödendiği tarihimizin sayfalarında destanlar ile birlikte yazılmaktadır. Son olarak 19 Mayıs 1919 yılında Mustafa Kemal Atatürkün Samsuna çıkması ile başlayan Kurtuluş savaşı, 11 Ekim 1922de imzalanan Mudanya Mütarekesi ile fiilen, 24 Temmuz 1923te imzalanan Lozan Antlaşması ile resmen sona eren son büyük Destanımızdır.

Kazanılan bu zafer bizlere Türkiye Cumhuriyetini, Demokrasiyi, Bağımsızlığı ve bunlarla beraber birçok hakkı da beraberinde getirmiştir. Ne Vatanımız ne de bu kazandıklarımız masa başında bizlerin olmamış, hepsini ağır bedeller ödeyerek yüce Türk Milleti canı ve kanı ile kazanmıştır. Binlerce Şehit ve Gazi vererek candan geçen Atalarımız, Vatanından asla vazgeçmemişlerdir.

Bu sorumluluk şuuru ile Türk gençliğine büyük vazifeler düşerken, ecdadın emaneti olan aziz Vatan bugün sizlerin en büyük sahip olduğu servet ve yarınlarda nesillerinize bırakacak olduğunuz en kutlu miras olacaktır. Ülkü Ocakları olarak bizler sizlere güven ve düşkünlüğümüzü başta Genel Başkanımız sayın Olcay Kılavuz beyefendi olmak üzere, her zaman her platformda dile getirmekte, inancımızı halkımız ile paylaşmaktayız ve paylaşmaya da devam edeceğiz.

18 Mart’ta 103. Yılını dua ve minnet ile anacak olduğumuz Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile Milas Ülkü Ocakları olarak bu günü daha anlamlı ve faydalı kılmak adına, Öğrenci kardeşlerimiz arasında “İSTİKLAL” konu başlıklı Kompozisyon yarışması gerçekleştireceğiz.

Yarışmaya katılan öğrenci kardeşlerimiz Ad Soyad, adres ve telefon numaraları ile birlikte Kompozisyonlarını mail, mesaj veya direk ilgili numaraları arayarak görevli arkadaşlarımıza elden teslim edebileceklerdir. Yalnızca Ortaöğretim mensubu kardeşlerimizin katılabileceği yarışmamıza katılımlarınızı bekler, hepinize sevgilerimi sunarım.

 
Tarih       : 25 Şubat 2018
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur