Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Evleri Vakfı Kuruldu

 

“Ülkü Evleri Vakfı” Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin himayelerinde İstanbul’da kuruldu.

Vakıf Başkanı Sonay Tahmaz Kaleci vakfın resmi kuruluşunun tamamlanması ile ilgili bilgileri bugün Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’ye sundu.

Ülkü Evleri Vakfının İstanbulda kurulmasi ve yönetiminde Ülkü Ocakları Istanbul İl Eski Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı Teşkilat Başkanı Suat Uzun, İstanbulda ülkücülerin eğitim camiasındaki temsilcilerinden Birkan Güner gibi isimlerin bulunması Bilge Lider Devlet Bahçelinin Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığına ne denli güvendiğini sergilemiş oldu.

İstanbul 21. Asliye Hukuk mahkemesinin kararı ile kurulan Vakfın, vakıf senedinde kuruluş amacı şu şekilde belirtiliyor:

a) Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine sahip vicdanlı, izanlı, ferasetli, ilim irfan ehli, kavi imanlı, vatanına ve milletine muhabbetli nesiller yetiştirmek.

b) Türk Gençlerinin lisans öncesi, ön lisans, lisans, lisansüstü ve her derecedeki eğitimleri için kalacak yer sağlamak, barınma ihtiyaçlarına destek olmak, burs vermek, eğitimleri için akademik destek sağlamak, mesleki destek sağlamak, ayni ve nakdi yardımda bulunmak,

c) Akademik, bilimsel ve kültürel çalışmaların yürütülmesi ile milli manevi ülkülere yüceltecek sahip bir neslin yetişmesi için faaliyetlerde bulunmak ve bu alanda yürütülen faaliyetlere destekte bulunma ‘’ olarak açıklanmıştır.

 

Ülkü Evleri Yönetim Listesi

Mütevelli Heyeti

1. Sonay Tahmaz Kaleci ( Başkan )

2. Fatma Özgen

3. Adalet Masatlıoğlu

4. Ahmet Yiğit Yıldırım

5. Tamer Osmanağaoğlu

Yönetim Kurulu Asil

1. Sonay Tahmaz Kaleci

2. Meltem Önder

3. Elif Gonca Akdeniz

4. Özlem Bülegen

5. Şeniz Başkaya

6. Dilek Ürün Karadağ

7. Bahar Er

Yönetim Kurulu Yedek

1. Serap Şen

2. Merve Gökçen

3. Ayten Bozkurt

4. Gökçen Kara

5. Gökçe Yıldırım

6. Kıymet Peker

7. Muharrem Caymaz

Denetim Kurulu

1. Nevin Kaleci

2. Muhammet Suat Uzun

3. Yunus Çetinkaya

Denetim Kurulu Yedek

1. Ahmet Baydarman

2. Coşkun Kaplan

3. Birkan Güner

 
Tarih       : 23 Şubat 2018
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur