Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu Kabri Başında Anıldı

 

Ülkü Ocakları Ege Üniversite sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 3. yılında mezarı başında anıldı.

20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesinde ülkücü öğrenciler ile savcılık iddianamesinde ’PKK/KCK’nın gençlik örgütlenmesi YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi) üyeleri’ diye söz edilen diğer öğrenci grubu arasında çıkan kavgada bıçaklanan Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetmişti.

Olaydan sonra tutuklanan Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Nurullah Semo, yargılama sonrasında 18 Temmuz 2017’deki duruşmada ’kasten adam öldürmek, örgüt adına suç işlemek, örgüt üyeliği ve yaralama’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 3. yıl dönümünde Bornova’daki Panarbaşı Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı. Anma törenine Çakıroğlu’nun babası Fuat Çakıroğlu ve annesi Özlem Çakıroğlu, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ve Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yanı sıra yüzlerce ülkücü katıldı. Anma töreninde mevlit okutulurken, anne Özlem Çakıroğlu gözyaşlarını tutamadı.

“Fıratımız şehit oldu, binlerce Fıratımız var oldu”


Edilen duaların ardından konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “20 Şubat 2015 tarihinde rahmetli kardeşimiz, yiğit ülküdaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu kalleşçe, alçakça şehit edildi. Maalesef o dönemde bir takım süreçler söz konusuydu. Terör örgütü PKK’nın temsilcileri olan alçaklar, üniversite içerisinde eğitim ve öğretim hayatını tamamlamak üzere olan kardeşlerimize türlü türlü mağduriyetler yaşatıyorlardı. Kimlik kontrolleri yapıyorlar, okul işgal ediyorlar, öğrenci kardeşlerimize baskı yapıyorlar, akla hayale gelmeyecek her türlü caniliği yapıyorlardı.

 

Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz, devletin ilgili kurumlarıyla o dönem defalarca görüşmüştü ama maalesef o dönemin yetkililerinin gerçeğini şimdilerde görmekteyiz. FETÖ ve PKK terör örgütünün omuz omuza milletimizin evlatlarına kalleşçe oyun kurduklarını daha iyi bir şekilde görüyoruz. Acımız tarifsizdir, içimiz alev alev yanmaktadır ama çok daha güçlüyüz. Teşkilatlarımız, gençlerimiz çok daha kararlı bir şekilde varlığını devam ettirmektedir. Fıratımız şehit oldu, binlerce Fıratımız var oldu. Bu anlayış ebediyen devam edecektir” dedi.

 
Tarih       : 18 Şubat 2018
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur