Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Ocakları Başkanı Telafer'de

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Devlet Bahçeli'nin talimatıyla Afrin şehidi Musa Özalkan'ın vasiyetini yerine getirmek üzere Telafer'e gitti

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Türkmen şehri Telaferde gerekli çalışmaları yaparak yerel yöneticiler ile görüşüp, en kısa zamanda şehit Musa Özalkanın vasiyetindeki gibi Türkmen balaları için anaokulu-kreş veya kültür yuvası inşa edecek ve şehit kardeşimizin adını ölümsüzleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kılavuz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçelinin talimatıyla Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Musa Özalkanın vasiyetini yerine getirmek üzere Telafere gitmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

AAnın haberine göre; harekatta, Türk milletinin kahraman bir evladını, ülkücü hareketin yiğit bir sevdalısını vatana feda ettiğini aktaran Kılavuz, "Ülküdaşımız, kahramanımız Musa Özalkan kardeşimiz, devletimizin istiklali, vatanımızın ve milletimizin bekası için Afrinde şehadet şerbetini içti." ifadesine yer verdi.

Şehit Özalkanın şehadetinin de yaşantısının da kendisinden sonraki nesillere örnek teşkil edeceğini vurgulayan Kılavuz, Özalkanın yürekleri burkan "Şehit olursam Türkmen balaları için anaokulu-kreş veya kültür merkezi yapılsın, ismim verilsin" şeklinde vasiyeti olduğunu anımsattı.

"ŞEHİT KARDEŞİMİZİN ADINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRECEĞİZ"

Devlet Bahçelinin, bu vasiyetin yerine getirileceğini milletle paylaştığını hatırlatan Kılavuz, şöyle devam etti:

"Bilinmesini isteriz ki, şehit kardeşimizin vasiyetini yerine getirmek için bizzat Sayın Bahçelinin emir ve talimatları doğrultusunda bugün Türkmenelindeyiz. Türkmen şehri Telaferde gerekli çalışmaları yaparak yerel yöneticiler ile görüşüp, en kısa zamanda şehit Özalkanın vasiyetindeki gibi Türkmen balaları için anaokulu-kreş veya kültür yuvası inşa edecek ve şehit kardeşimizin adını ölümsüzleştireceğiz.

Şehidimizin ismiyle kurulacak olan bu eğitim öğretim yuvasında, binlerce Türkmen genci eğitim alacak ve gerektiğinde Musa ağabeyleri gibi canlarını bu vatana feda edecek bir bilinç ile yetişecekler."

Kılavuz, Telaferdeki eğitim yuvasının kurulmasını vasiyet ederek, şehadetiyle dahi sessiz yığınlara ders veren kahraman Özalkana, Allahtan rahmet diledi.

"LİDERİMİZ BAHÇELİYE TEŞEKKÜR EDERİZ"

MHP Genel Başkanı Bahçeliye de teşekkür eden Kılavuz, şunları kaydetti:

"Şehidimizin emanetini sahiplenerek, manevi anlamı, önemi çok büyük bu kutlu vazife ile bizleri onurlandıran liderimiz Bahçeliye bir kez daha teşekkürlerimi arz ediyorum. Türk milleti var oldukça, ülkücü hareket şehidimizin adını Telaferde ve gönüllerde ebedi kılacaktır. Cenabı Allah, kahraman Mehmetçiklerimizi mansur ve muzaffer eylesin. Ne mutlu Türküm diyene."

 
Tarih       : 27 Ocak 2018
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur