Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz"Kudüs Haklı Davamızdır"

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "Kudüs'ün statüsü uluslararası anlaşmalarla belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır.

Bu kutlu beldeyi, binlerce kilometre öteden İsrailin başkenti ilan etme hadsizliği tarihe kara bir leke olarak düşecektir. Yapılan bu girişim Kudüsün gaspından başka bir şey değil. Altını çizerek ifade etmek isteriz ki: Kudüs asla İsrailin başkenti değildir ve olamayacaktır. Hiçbir güç kutlu nebinin Miraca yükseldiği Kudüsü Müslümanlardan koparamayacaktır" dedi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, "ABD Başkanı tarafından Kudüsün İsrailin başkent olarak tanınması yönünde bir açıklama yapılmıştır. Bu talihsiz açıklamaya Müslümanlardan olduğu gibi vicdan sahibi her kesimden karşıt sesler yükselmektedir.
Kudüs, üç semavi din için değerli bir mekan olup tarih boyunca uğrunda büyük savaşlar yapılmış önemli bir mekandır" dedi.
 
"Kudüs asla İsrailin başkenti değildir ve olamayacaktır" diyen Kılavuz yaptığı bazın açıklamasında şunları kaydetti:
"Müslümanların Kudüsü fethiyle beraber burası bir İslam toprağı olmuş; hiçbir zaman bulamadığı huzur ve barışa, Müslümanların egemenliği altında ulaşmıştır. 
Kudüs;  Türk-İslam tarihi açısından büyük bir öneme sahiptir. Atsız Bey ile 11. yüzyılın son çeyreğinde Türk hakimiyetine girmiş, bu hakimiyet Sultan Yavuz Selim Han döneminde kesin bir hal almıştır. 
 
KUDÜSTE SAHİBİNİ BEKLEYEN EMANETİMİZ VAR
Sırtlanların arasında kalan yaralı bir aslan olan Osmanlı Devleti, yaklaşık 100 yıl evvel Kudüsten ve diğer kutsal bildiğimiz pek çok beldeden çekilmek zorunda kalmıştır. 
Kudüste anılarımız, acılarımız, hüzünlerimiz ve sahibini bekleyen emanetimiz vardır.
Kudüsün statüsü uluslararası anlaşmalarla belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır. Bu kutlu beldeyi, binlerce kilometre öteden İsrailin başkenti ilan etme hadsizliği tarihe kara bir leke olarak düşecektir.
 
Atılan bu adım ile Kudüsteki Türk-İslam varlığı yok edilmek, 1400 yıl evvel dünyaya ışık saçan kutlu mesajın sesi kısılmak istenmektedir.
Yapılan bu girişim Kudüsün gaspından başka bir şey değil. Anlaşılan o ki tüm ikazlara rağmen Kudüsün Müslümanlar nezdindeki değeri, muhataplarca idrak edilememiştir.
Altını çizerek ifade etmek isteriz ki: Kudüs asla İsrailin başkenti değildir ve olamayacaktır. 
Hiçbir güç kutlu nebinin Miraca yükseldiği Kudüsü Müslümanlardan koparamayacaktır. Bu adım asla karşılık bulmayacak hiçbir vicdan sahibi tarafından tanınmayacaktır.
BU KABUL EDİLEMEZ GİRİŞİMDEN VAZGEÇİLMELİDİR
Kudüsün İsrailin başkenti olduğu yönündeki safsatada diretmek beyhude bir çabadır. Geri adım atılmazsa bölgemiz ve dünya barışı zarar görecek, önlenmesi imkansız hadiselere sebebiyet verecektir.  
 
Bilhassa bölge barışı için bu kabul edilemez girişimden vazgeçilmelidir. Aksi takdirde yaşanacak hadiselerden hiçbir Müslüman sorumlu tutulamayacaktır.
Ülkücüler, bir İslam beldesi olan Kudüs için; Bosnada, Türkistanda, Urmiyede, Arakanda olduğu gibi her türlü bedeli ödemeye ve girişimde bulunmaya hazırdır." 
 "Doğacaktır sana vadettiği günler Hakkın

 

Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın!" 
Ülkücüler, bir İslam beldesi olan Kudüs için; Bosna’da, Türkistan’da, Urmiye’de, Arakan’da olduğu gibi her türlü bedeli ödemeye ve girişimde bulunmaya hazırdır.

"KudüsHaklı Davamızdır"

Olcay Kılavuz
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
6 Aralık 2017
 
Tarih       : 11 Aralık 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur