Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Ocakları ve Uteskon'dan Madde Bağımlılığına Karşı Farkındalık Kampanyası

 

Ülkü Ocakları ve UTESKON'dan madde bağımlılığına karşı farkındalık kampanyasıHATAY - Ülkü Ocakları ve Uluslararası Ticaret, Eğitim, Sağlık Konfederasyonu işbirliğiyle Hatay'ın belirli noktalarında uyuşturucu ile mücadele kapsamında sosyal deney çalışması gerçekleştirildi.

Ülkü Ocakları ve UTESKONdan madde bağımlılığına karşı farkındalık kampanyası

HATAY - Ülkü Ocakları ve Uluslararası Ticaret, Eğitim, Sağlık Konfederasyonu işbirliğiyle  Hatayın belirli noktalarında uyuşturucu ile mücadele kapsamında sosyal deney çalışması gerçekleştirildi.

 
Madde bağımlısı rolünde iki genç tarafından farkındalık oluşturmak için şehrin en kalabalık noktalarında vatandaşın dikkatini çekerek madde bağımlılığının zararlarını canlı canlı gösterdiler. Vatandaşların meraklı ve endişeli bakışlarında madde bağımlılığı için dikkat çektiler. Vatandaşlardan olumlu tepkiler aldıklarını belirten Ülkü Ocakları  Hatay İl Başkanı Metin Taşçı, 112 ve 155 numaralı çağrı hatlarının kilitlendiğini söyledi.
 
Taşçı, milletin gençliğine sahip çıktığını kaydederek, "Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz beyefendinin açmış olduğu cephedeyiz. Tamda burada sokağın ortasındayız. Türk gençliğinin damarlarındaki asil kanı kirletmemesi adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Her platformda bu savaşı vereceğiz. Bu savaşta bize omuz veren UTESKON Genel Başkan Yardımcımız Derya Ülger hanımefendi ile birlikte bu organizasyonu yaptık. Şehrin belli birkaç noktasında bu sosyal deneyi farkındalık yaratma adına toplumla paylaştık. Çok güzel karelerle karşılaştık. Kimi zaman yardım eli uzandı.
112nin ve 155in telefonlarının kilitlendiğinin haberini aldık az önce. Milletimizdebu konuda duyarlı.
 
Farkındalık yaratma hususunda da bize çok büyük yardımları oldu. Gördük, bu millet gençliğine de sahip çıkıyor. Milletine de sahip çıkıyor. Uyuşturucunun her manada karşısında olduğunu bizlere hissettirdiler. Tüm  Hatay halkına, tüm  Türkiye halkına Ne Mutlu Türküm Diyene, teşekkür ediyorum" dedi.
 
UTESKON Genel Başkan Yardımcısı Derya Ülger ise,  Hatay halkına teşekkür etti. Olayı endişeli gözlerde izleyen bir vatandaş ise, bu gençleri ilk defa burada gördüklerini belirterek çirkin bir manzara olduğunu ve tam öğrencilerin çıkış saati olduğunu vurguladı.
HATAY ÜLKÜOCAKLARI
www.ulkucuradyo.com
 
 
 
Tarih       : 16 Kasım 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur