Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Ocaklarından Barzani'ye Tepki

 

Ülkü Ocakları üyeleri, yaptıkları eylemle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani’ye tepki gösterdi.

Sinopta Ülkü Ocakları üyeleri, yaptıkları eylemle  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi(IKBY) Başkanı  Mesut Barzaniye tepki gösterdi.Sinop Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde Ülkü Ocakları üyeleri protesto gösterisi düzenledi. Çok sayıda gencin katıldığı gösteride Ülkü Ocakları  Sinop İl Üniversite Birim Başkanı Emre Soylu yaptığı konuşmada, "Öncelikle burada toplanmamızın sebebi Peşmerge başı atadan katil Barzaninin kadim Türk şehri  Kerkükü hayasızca, sahiplerinden emir alarak aşiretinin topraklarına katmak için 25  Eylülde yapılacak olan sözde referandumdur.  Irakın en büyük ikinci petrol rezervine sahip Türkmen şehri  Kerkükün geleceği bir oldubittiye getirilmeye çalışılmaktadır. 40 yıl öncesinde nüfusunun yüzde 90ı Türkmen olan  Kerkükün  ABDnin 2003 yılında  Irakı işgalinden sonra bu aşiret başının ilk hedefi tapu kadastro binaları ve nüfus daireleri olmuştur. O yıllarda bugün yapmaya çalıştıkları sözde referandum için bölgenin demografik yapısı tahrip edilmiştir. Bu referandum sonucunun sadece  Kerkük ile sınırlı kalmayacağı gün gibi aşikardır. Sözde referandum için evet çalışmalarında kullanılan pusulalarda  Kürdistan bölgesi ve dışındaki Kürt topluluklarının bağımsız kalmasını istiyor musunuz? sorusu bunun en açık göstergesidir. Bin yıldır Türkmen yurdu olarak bilinen  Kerkük,  Musul,  Telafer bu vesileyle hakimiyet altına alınmak istenmektedir" dedi.

Kerkükün  Türkiye için önemini vurgulayan Soylu, "Bizim için  Kerkük gurbet değil vatandır.  Kerkük bizim hududi milli sınırlarımız içindedir. Peşmerge başı tüm uyarılara rağmen sözde referandum rüyasından uyanmamaktadır. Düne kadar önümüzde eğilip el pençe duran, muhataba alınmak için kırk takla atan şahsiyetsiz bugün tüm dünyanın gözü önünde Türk milletine ve Türk İslam coğrafyasının umudu olan  Türkiyeye rest çekme gafletinde bulunmaktadır. Bilinmesini isterim ki biz gönlümüzdeki vatana sınır çizmedik.  Kerkükcanımızdan can, kanımızdan kandır" diye konuştu.

Eylem, dua ve tekbirlerle son buldu. - SİNOP

www.ulkucuradyo.com

 
Tarih       : 25 Eylül 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur