Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

PROFESYONEL ÜLKÜCÜLER

 

Profesyonel ülkücüleri Onlar, yaşatmak için değil, sadece yaşamak için vardır. Onlar, ölmek için değil, ölümlerden kendilerine muhteşem hayatlar çıkarmak için vardır.

PROFESYONEL ÜLKÜCÜLER???
Onlar, yaşatmak için değil, sadece yaşamak için vardır.
Onlar, ölmek için değil, ölümlerden kendilerine muhteşem hayatlar çıkarmak için vardır.
Onlar, afiş asmaz, eylem yapmaz, çalışmaz; bunları yapanları aşağılar, uşağı sayar,”uşak”larından da utanırlar üstelik.

Onlar, sosyetik partilerde, kokteyllerde, Anadolu’nun “kara ülkücüleri”ni düşmanına kötüleyerek kendini yükselttiğini sanan, her gittiği yolda ”yoldaşını bırakıp kaçan”
salon kahramanlarıdır.
Onlar, mazisindeki binlerce şehidini ananları bile “eylül sendromu”na yakalanmış hasta ruhlar olarak tarif edenlerdir.
Onlar, profesyonellerdir. Her profesyonel gibi “transfer olma” hakları vardır. Bedeli ödendiğinde tereddütsüz çekip giden, şartlar lehine döndüğünde ise utanmadan geri dönenlerdir.
Onlar, tercihleri, inançları, idealleri olanları takıntılı tipler olarak görüp aşağılayıcı bir tavır sergilerler. Bunun gizli bir kıskançlık olduğunu kendilerine itiraf edebilirler mi, bilinmez.
Dedik ya, onlar profesyoneldir, aşkı anlamaz, hesabı anlarlar. Hiçbir aşkın hesaba sığmadığını bilmezler.
Onlar bize hep “akıl” verirler, ümit vermez, sevgi vermez, şefkat vermez, iş vermez; kapitalistleşmiş, liberalleşmiş, iğdiş olmuş, akıllara ziyan akıllar verirler.
Onlar,”ne bizimle, ne bizsiz” bir hayatın olmadığından muzdariptirler. Var olmamız da hesaplarına terstir, yok olmamız da…

Onlar, hiç hesapsız, en son ne zaman bir insana selam verdiklerini hatırlamayanlardır.
Onlar, rütbeleri söküldüğünde bir hiç olduklarını, hatta “savaş suçlusu” sayılacaklarını bildikleri için rütbelerinin emir eri, koltuklarının kölesidirler.

Onlar, üstündekilere dalkavuk, altındakilere zalim ve gaddardırlar.
Onlar, hesaplarının üstünde bir hesap olduğunu bilmezler.
Velhasıl, onlar profesyoneldir, her yerdedirler. Bugün burada, yarın nerde, kim bilir. Ya da, şu an nerde, yarın burada, mümkündür.
“Profesyonel” ve “ülkücü” kelimelerinin yan yana duramayacağını bilenlere selam olsun.
Mustafa Çırak

 
Tarih       : 14 Eylül 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur