Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Koca Yürekli Adamı Kaybettik

 

Genel Merkez Sanatçımız Ozan Rahmet Safa Kardeşimizin Babası Ülküdaşımız Hasan ULUSOY Hakka Yürümüştür. Şehrimizin tanınmış yazar ve şairlerinden, Kırıkkale Belediyesi eski Kültür Müdürü, Gazetemiz Köşe Yazarı Hasan Ulusoy 58 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Koca Yürekli Adamı Kaybettik

Şehrimizin tanınmış yazar ve şairlerinden, Kırıkkale Belediyesi eski Kültür Müdürü, Gazetemiz Köşe Yazarı Hasan Ulusoy 58 yaşında hayata gözlerini yumdu.

HAYATTA İKİ OĞLU VARDI

Bir süredir yakalandığı amansız hastalığa karşı hayat mücadelesi veren Ulusoy, birisini genç yaşta kaybettiği 3 erkek çocuk babasıydı. Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Rahmet Safa Ulusoy´un da babası olan Hasan Ulusoy´un bir diğer oğlu Mustafa da Kars´ın Kağızman ilçesinde Tarih öğretmeniydi.

ŞİİRLERİ GİBİ DİMDİK AYAKTA ÖLDÜ

Şiirleri gibi dimdik ayakta ölen Ulusoy, inandıkları uğruna sözünü esirgemeyen bir kişiliğe ve kaleme sahipti. Yüzlerce şiir ve makalesinde, onlarca kitabında hep inandıklarını yazan Ulusoy, yanlış bildiğine karşı savaşan, bu savaşını da tek silahı olan kalemiyle veren gerçek bir mücadele adamıydı.

CENAZESİ BUGÜN DEFNEDİLECEK

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gördüğü sırada vefat eden Ulusoy´un cenazesi bugün (12 Ağustos 2017 Cumartesi) Çelebi´nin Karaağaç Köyündeki Aile Mezarlığında defnedilecek. Pusula Gazetesi olarak merhuma Allah´tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

***

Öldü Say

Ölümüm ilanla duyulur sanma
Kalemim susarsa o gün öldü say
Başka türlü rivayete inanma
Bir gaflet basarsa o gün öldü say
Dilimde sevdadan gamlı bir şarkı
Ruhumda İslamın huzuru farkı
Hakikat uğrunda endişe korku
Yolumu keserse o gün öldü say

Boş dünyada eğlenerek gülüp de
Kibirlenip kendin büyük bilip de
Şerefsizler üzerime gelip de
Bir bayrak asarsa o gün öldü say

Allah´a bağlanmak farz iken bize
Yolunda savaşmak şart hepimize
Fitneye düşürüp hak izimize
Hainler kusarsa o gün öldü say

Cesareti korku ile yakıp da
Zor günlerde davasından bıkıp da
Kendin bilmez densizlere bakıp da
Davaya küserse o gün öldü say

Kılma namazımı gelme başıma
Haşa huzur işe mezar taşıma
İhanet etmişsem yol arkadaşıma
Alçakça geberip yolda kaldı say

Hasan Ulusoy

***

HABER MERKEZİ

 

 

 

Video Tarihi: 12.8.2017 13:25:42
...

 
Tarih       : 12 Ağustos 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur