Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Ocakları Uyuşturucu İle Mücadele Platformu Kısa Film Yarışması

 

Ülkü Ocakları Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile mücadele platformu olarak “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme’’ sloganıyla kısa film yarışmasını başlatmış bulunuyoruz.

Ülkü Ocakları Uyuşturucu İle Mücadele Platformu Kısa Film Yarışması Yönergesi

 

ÜLKÜ OCAKLARI UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE PLATFORMU KISA FİLM YARIŞMASI YÖNERGESİ

 

 1. HAKKINDA

 

Bugün maalesef tüm dünyada olduğu gibi Türk gençliğini de avuçlarının içine alarak etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu çeteleri ve bunlarla ilişkili odaklar kirli oyunlarına devam etmektedir. Ne yazık ki bu kirli oyunun etkileri sokaklarımızda, okullarımızda hatta evlerimizde her yerde kendini hissettirmektedir. Kişi ve toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu kullanımı ile evrensel insan haklarına saygılı, sosyal çevrenin değerlerini de dikkate alarak topluma karşı sorumluluk duygusuyla hareket eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Uyuşturucu İle Mücadele Platformu” çalışmalarına bugün de tüm kararlılığıyla devam etmektedir.

 

“Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Platformu” yürüttüğü çalışmalarla, uyuşturucu madde kullanımının önlenmesi için koruyucu ve önleyici tedbirler üzerinde yoğunlaşmaktadır. Unutmayalım ki uyuşturucu ticaretinden dönen paranın tamamı bölücü terör örgütüne finansman olarak gitmekte ve vatanımıza, milletimize, askerimize, polisimize kurşun olarak geri dönmektedir.

Bu bilinçle “Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Platformu” faaliyetleriyle, uyuşturucu madde kullanımının kişisel ve toplumsal ‘maliyetine’ dikkat çekecek, aile bağlarının ve sağlıklı arkadaşlık ilişkilerinin önemi üzerinde duracak, Türk gençliğini bilime, spora ve sanata yönlendirecektir. Uyuşturucu madde kullanımına yönelecek, özendirici birtakım hareketlere maruz kalacak kitlelerin; “Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Platformu” faaliyetleri ile uyuşturucunun nelere mal olduğunu fark etmeleri sağlanacak; uyuşturucunun beraberinde getireceği kişisel ve toplumsal problemlerin önüne geçilecektir.

Bu kapsamda Ülkü Ocakları Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile mücadele platformu olarak “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme’’ sloganıyla kısa film yarışmasını başlatmış bulunuyoruz.

Yarışma detaylarımıza ekte ulaşabilirsiniz.

 

Olcay Kılavuz
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
29 Temmuz 2017

 

 

 1. TARİHLER

 

Başvuru başlangıç tarihi                                 :1 Ağustos 2017

Başvuru bitiş tarihi                                         :30 Ağustos 2017

Filmlerin Genel Merkeze Kargolanması       :31 Ağustos 2017

Finale kalan 10 eserin açıklanacağı tarih      :10 Eylül 2017

 

 

 1. TEMA

 

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen kısa film yarışmasının teması “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı İle Mücadele” olarak belirlenmiştir.

 

 

 1. BAŞVURU KOŞULLARI

 

 • Gönderilecek filmler hiçbir şekilde başka bir yerde yayınlanmamış veya ödül almamış sadece bu yarışma için kesinlikle 1 Ağustos – 30 ağustos tarihleri arasında yeni çekilmiş olmalıdır.
 • Yarışmaya başvuru için 1-30 Ağustos tarihleri arasında www.ulkuocaklari.org.tr adresinde açık olacak kısa film yarışması başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

 

 • Filmler asıl formatlarıyla, başvuru formlarının çıktısı ile ıslak imzalı olarak 1 adet USB Bellekte 31 Ağustos 2017 tarihinde kargo ile Ülkü Ocakları Genel Merkezi Basın ve Sosyal Medya Birimine gönderilecek ve 0312 285 44 44 / 202 tuşlanarak numarasına kargo bilgileri verilecektir.

 

 • Yarışmada en fazla 15 dakika uzunluğunda kurmaca, belgesel, animasyon türündeki filmler değerlendirmeye alınacaktır.

 

 • Filmler AVI, DivX, XVID, WMW, MP3, AAC, MPG, MPEG, VOB, MP4, M2TS, MOV, 3GP veya MKV formatlarında ve çözünürlüğü 1920×1080’ olacaktır.

 

 • Gönderilen kısa filmler ön jüri tarafından ilk değerlendirilmeye tabi tutulacak, yapılan derecelendirme neticesinde finale kalan 10 adet film ödüllendirme için asıl jüriye gönderilecektir.

 

 • Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin hukuki olarak kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Telif ile ilgili üçüncü şahıslar arasında doğabilecek hukuki anlaşmazlıklarda sorumluluk yarışmacıya aittir. Yarışmacıların yarışmaya gönderdikleri özgün eser ile hikâye, senaryo, müzik, resim, fotoğraf, efekt ve/veya benzeri materyalin telif hakları yarışmacıda olmak kaydıyla, ticari olmayan faaliyetlerde kullanım hakları ise eserin sahibini bilgilendirmek şartı ile Ülkü Ocakları Genel Merkezine aittir.

 

 • Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

 • Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

 

 1. DEĞERLENDİRME

 

Değerlendirme Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Uyuşturucu İle Mücadele Platformu ‘nun alanında uzman 7 kişilik jüri heyeti tarafından gerçekleştirilecektir.

 

 1. SONUÇLAR VE ÖDÜL TÖRENİ

 

Değerlendirme sonuçları 15 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde yapılacak Ödül Töreni ile ilan edilecektir.

 

Ödül Töreninde ilk 3’e giren filmlerin izlenimi gerçekleştirilecektir.

 

 1. Birincilik Ödülü : 3 Tam Altın, 1.lik Sertifikasıyla plaketi, Kısa Filmin Bengütürk TV’de gösterimi
  b. İkincilik Ödülü                 : 2 Tam Altın, 2.lik Sertifikasıyla plaketi,
  c. Üçüncülük Ödülü             : 1 Tam Altın, 3.lik Sertifikasıyla plaketi,
  d. Mansiyon Ödülleri           : 2 adet çeyrek altın
 2. Ülkü Ocakları Uyuşturucu İle Mücadele Platformu Çalışmalarımız Kapsamında mız Başlayacaktır Detay
 
Tarih       : 29 Temmuz 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur