Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ankara'daki Olaylara Olcay Kılavuz,dan Sert Tepki

 

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde önceki gün yaşanan ve basına "oruç kavgası" şeklinde yansıtılan olayın ardından Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'dan sert bir tepki mesajı geldi

...Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde önceki gün ülkücü öğrencilerle bölücüler arasında çatışma yaşanmış fakat olay medyaya "ülkücüler oruç tutmayan öğrencilere saldırdı" şeklinde yansımıştı. Yaşanan ardabenin bölücü grubun şehitlerin isminin yazılı olduğu pankart ve Türk bayrağını indirmeye kalkışmasıyla ortaya çıktığının bilinmesine rağmen medyaya böyle servis edilmesi ülkücü camiada öfkeye neden oldu. 

 
Konu hakkında bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, yalan haber yapan medyayı da sert bir dille eleştirerek; "Çeşitli basın organlannda  Ülküdaşlanmızın oruç tutmayanlara saldırdığını iddia edenler, bu iddialarını ispatlamazlar ise müfteridir, şerefsizdir." dedi.
 
Olcay Kılavuzun açıklamsı şöyle: Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine Ülküdaşlanmız tarafından asılan, Şırnakta meydana gelen kahredici helikopter kazası sonucu şehadet şerbeti içen 13 kahraman askerimizin isminin bulunduğu pankart ve Türk Bayrağı bölücü terör örgütünün soysuz mensuplarınca indirilmeye çalışılmıştır. 
 
Şehidin emanetini namus bilen, Türkün son nefesini vermeden bayrağına el sürülemeyeceğinin farkında olan Ülküdaşlanmız, eli kanlı teröristlere geçit vermemiş; kutsalımıza ve şehitlerimizin emanetine el sürdürmemiştir. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hemfikir olacağı böylesl bir konuda dahi terör seviciler sahneye çıkmış, tehlikelibir algı operasyonuna girişmişlerdir. "Ülkücüler"in taraf olduğu her konuyu saptırmayı kendine meslek edinen kiralıkkalemler ve onlann satılmış medya patronlan kiril hesaplar peşinde koşmaya başlamıştır. 
 
Türk Milliyetçileri ile bölücü teröristler arasında yaşanan ve şehitlerimizin anısına, bayrağımıza yapılan saldırı sebebiylemeydana gelen gelişmeler. Ülkücülerin oruç tutmayanlara saldırdığı iddiasıyla manşetlere taşınmıştır. İsmini ve kökünü çok iyi bildiğimiz, niyetleri gün gibi ortada olan bu alçaklar öncelikle şu hususlan İyi idrak etmelidir. Olaylarda Ülkücüler saldıran değil, kendilerini ve değerlerini katil sürüsüne karşı müdafaa eden taraftır. 
 
Ülkücü öğrencilerin eğitim hakkını gasp etmeye, şehitlerimizin isimlerini ve Türk Bayrağını kampüste indirmeye çalışanlar ise alâlade öğrenciler değil; Kandilden yönetilen ve terörü kendilerine metot edinen öğrenci kılıklı, hasta zihniyetti canavarlardır. Hele ki, hiçbir Ülküdaşımızın oruç tutmuyor diye başka bir insana zarar vermesi gibi bir durum söz konusu dahi değildir. 
 
Zira, böyle bir durumun ne İslâmın yüce değerleri ne de Türk Milletinin hoşgörüsü ile bağdaşmayacağı gün gibi ortadadır. Durum bu kadar net. taraflar bu derece ortada iken gerilimden medet umarak, hadiseleri saptıran ve sinsi yüzünü medya altında gizlemeye çalışanlar ateşle oynamaktadır. Çeşitli basın organlannda  Ülküdaşlanmızın oruç tutmayanlara saldırdığını iddia edenler, bu iddialarını ispatlamazlar ise müfteridir, şerefsizdir.
 
Ülkü Ocakları olarak. Ankara Üniversıtesinde şehitlerimizin isimlerine hazmedemeyip bayrağımızı indirmeye çalışan, yeri geldiğinde canlı bomba olup insanlarımızın canına kıyacak kadar hainleşen katillerin teker teker yakalanarak Türk adaletinin önüne çıkarılması için üniversite yönetimini ve kolluk kuvvetlerini göreve davet ediyoruz.
 
Yaşanan gelişmelerin yakınen takipçisi olacağımızı ve namusumuz bildiğimiz Türkün şanlı bayrağını bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da her ne pahasına olursa olsun dalgalandığı yerden indirilmeyeceğinin bilinmesini İstiyoruz. Bu vesile ile bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmet ve duayla anıyor, aziz hatıralarının önünde tazim ile eğiliyoruz
 
Tarih       : 04 Haziran 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur