Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Ülkü Ocakların,dan Türkmenlere Gıda Yardımı Kampanyası

 

İhtiyaç sahibi soydaşlarımıza ulaştırmak üzere Yardım Kampanyasını başlatmış bulunuyoruz. Bu kapsamda, ekteki listede bulunan gıda ve temizlik malzemeleri tüm il ve ilçe teşkilatlarımız tarafından kabul edilecek ve kampanya sonunda Türkmen soydaşlarımıza yine bizzat Ülkü Ocakları tarafından teslim edilecektir.

...

Türkmenlere Gıda Yardımı Kampanyası

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’e ulaşmış bulunuyoruz.

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif; müminler arasında yardımlaşma ve dayanışma ruhunun hat safhaya ulaştığı bir zaman dilimidir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz -sav- “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” buyurmaktadır.

Coğrafyamızda yaşanan acılar da herkesin malumudur. Doğu Türkistan’dan Bosna’ya kadar uzanan Türk-İslam alemi yangınlar içerisindedir. Hemen yanı başımızda Irak ve Suriye’de görülen dram ise içler açısıdır. Müslüman ve Türk kimliği taşıyan birçok kardeşimiz yaşanan bu kaosda malını, canını kaybetmiştir.

Yaşanan bu mağduriyetlerin giderilmesi ve gelen terör tehdidinin bertaraf edilmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından “Fırat Kalkanı Operasyonu” başlatılmış ve kadim yurtlarımızın bir kısmı terörden temizlenmiştir. Operasyonlar sonrasında Türkmen kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm mazlumlara kucak açılmış, terör örgütlerinden kaçabilen mazlumlar Türk Devleti’nin ve Türk Milleti’nin sinesine sığınmıştır. Milletimizin özünden filizlenen milliyetçi-ülkücü hareket; Ülkü Ocakları aracılığıyla bölgedeki mağdur kardeşlerimizi yalnız bırakmamıştır. Düzenlenen yardım kampanyaları ile maddi ve manevi destek sağlanırken; Türk Milleti’nin kardeşlerimizin yanında olduğu gösterilmiştir.

Ancak kardeşlerimizin ihtiyaçları hala devam etmekte ve giderek artmaktadır. Burada aziz Türk Milleti’ne büyük iş düşmektedir. Ramazan-ı Şerif’in manevi atmosferinden ilhamla, aziz Türk Milleti’ni, başlattığımız kampanya ile soydaşlarımıza el uzatmaya davet ediyoruz.

Yardım kampanyamız kapsamında, öncelikli ve acil ihtiyaç olan, tarafımızca belirtilenler haricinde ayni ve nakdi yardım kabul edilmeyecektir. Yardımlarınız ile gönüller tekrar fethedilecek, genç dimağların ümitleri yeniden filizlenecektir. “Ülkücü Hareket”in gönül coğrafyamız ile olan muhabbet köprüleri güçlenecek, soydaşlık ve yardımlaşma bilincinin şuuru nesiller boyunca etkisini hissettirecektir.

Kampanyamız kapsamında soydaşlarımıza ulaştırılacak olan yardımlar, Türkiye Genelindeki tüm il ve ilçe ocaklarımız tarafından kabul edilecektir. Kampanya sonunda ülkemizdeki göçmen soydaşlarımıza ve Fırat Kalkanı ile terörden arındırılan bölgede bulunan soydaşlarımıza yardımlar, bizzat Ülkü Ocakları’nın gözetiminde teslim edilecektir.

Bu vesile ile düzenlediğimiz kampanyalara desteğini esirgemeyen ve bu kutlu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan büyük Türk Milleti’ne şimdiden teşekkürlerimizi sunar, yapacakları yardımların kabul olmasını dilerim.

İdrak ettiğimiz bu mübarek ayın, Türk- İslâm âleminin zulüm ve baskı altında geçirdiği son “Ramazan” olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.

Olcay KILAVUZ – Ülkü Ocakları Genel Başkanı
26 Mayıs 2017

1. Hazır Gıda Kolileri
2. Pirinç
3. Bulgur
4. Makarna
5. Salça
6. Mercimek
7. Kuru fasulye
8. Şeker
9. Sıvı yağ
10. Tuz
11. Zeytin
12. Hurma
13. Tahin helvası
14. Reçel
15. Şehriye
16. Un
17. Konserve Gıdalar

Temizlik Grubu
18. Çocuk maması
19. Çocuk bezi
20. Çocuk ayakkabı
21. Çocuk iç giyim
22. Diş fırçası- Diş macunu
23. Kahvaltılık Çikolata
24. Sabun
25. Şampuan
26. Islak mendil

Yardım Kampanyası Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin:

Yunus Emre MERT– 0532 058 36 44
Ali ÖZDAL – 0507 074 91 41
Kürşat ÇALIM – 0534 247 16 04
Kürşad KARATAŞ – 0539 496 66 52
Sabit No: (0312) 285 44 44 Dâhili: 105

Kampanya Tarihi:
27.05.2017 – 11.06.2017

 Basın Açıklamaları / Genel Başkandan / Genel Merkezden Haberler

www.ulkucuradyo.com

 
Tarih       : 27 Mayıs 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur