Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Gaziantep Ülkü Ocakları'ndan Muhteşem Gece

 

Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanlığı 3 Mayıs Türkçülük günü münasebetiyle Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde ’Türkmeneli’nden Gaziantep’e Türk Toyu’ adlı etkinlik düzenledi.

...

Ülkü Ocakları Gaziantep İl Başkanlığının geleneksel olarak düzenlediği Türklük Şöleni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra şehit olan güvenlik güçleri ruhuna Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Şaman dansı ve halk oyunları gösterisi ile devam eden gösteri Kerkük’ten gelen sanatçıların seslendirdiği Türkmen müzikleri dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Etkinliğin açılışında konuşan Ülkü Ocakları İl Başkanı Fuat Yozbatıran Türkmen karındaşlarımız hüzünlü ve zorlu günlerle imtihana tabi tutulduğunu, ancak yenilmediğini ifade etti.

“Elif gibi dik duracağız”


Biz Türk Milliyetçileri olarak ayırmaya, dağıtmaya, bölmeye ve dışlamaya karşı Elif misali dimdik duran iman kaleleri olduklarının altını çizen Yozbatıran, “Bu coğrafyanın hür ve müstakil bir refaha kavuşması Türk Gençliği sayesinde mümkündür. Herkes bilmelidir ki: “Ülkü Ocakları Türk Milletinin Gençlik Aşısıdır” Adriyatik’ten Çin Seddi’ne, Üsküp’ten Kosova’ya, Kırım’dan Kerkük’e kadar nerede bir Türk varsa orasını yürekten sevmek bizim ahde vefa borcumuzdur. Bizler Kerkük’ün, Telafer’in, Halep’in, Musul’un ve Türkmen’in soluk aldığı her coğrafyanın ebedi hizmetkarı, onların yegane yoldaşıyız. Bilinmelidir ki, Türkmen’in gözünden akan bir damla yaş, bizim yüreğimize düşen ateştir. Onların ayağına değen en ufak taş, bizim ocağımızın yıkım halidir. Türklük davasının çerileri olan Türk Milliyetçileri olarak biliriz ki, “Ahde Vefasızlık İmansızlıktır” Buradan, Doğu Türkistan’daki soydaşlarımıza sesleniyorum, Buradan, Türkmeneli’ndeki Gardaşlarımıza sesleniyorum, Buradan Türk’ün Bin Yıllık Toprağı Suriye’deki Gardaşlarımıza sesleniyorum, Buradan Evlad-ı Fatihan Balkanlara, Gözü Yaşlı Kırım’a ve Tüm Kafkas Ellerine sesleniyorum, Buradan Türk’ün kalbinin attığı tüm Türk Dünyası’na sesleniyorum, Yalnız değilsiniz, Yalnız değilsiniz, Yalnız değilsiniz, Nur Nebi’ye yemin olsun ki, Yüreğimizle, ruhumuzla ve tüm varlığımızla sizinleyiz” ifadelerine yer verdi.

 
Tarih       : 11 Mayıs 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur