Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Erzurum Ülkü Ocakları,Sinop Ülkü Ocakları,Giresun Ülkü Ocakları,Ceyhan Ülkü Ocakları

 

ülküocaklarından haberler ülküocakları çeşitli etkınlıkler yaptı ulkucu ulkuocakları Erzurum Ülkü Ocakları23 nisan,ı birlikte kutladı,Sinop Ülkü Ocakları vatan sevdalıları konulu şiir yarışması,Giresun Ülkü Ocakları ilçe ülküocakları arasında bilği yarıması düzenledi,adana Ceyhan Ülkü Ocakları 23 nisan bayramını kutladı.

...

Erzurum Ülkü Ocakları, 23 Nisan’ı Çocuklarla Birlikte Kutladı

Erzurum Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi 23 Nisan’ı çocuklarla birlikte kutladı.

Şehrin en önemli meydanı olan Lala Paşa Meydanında açılan standda, Erzurum Ülkü Ocakları Bayanlar Birimi üyeleri, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için, Yüz boyama etkinliği, Parmak boyaları ile Türk Bayrağı yapımı, Balon dağıtımı, Palyaço gösterileri düzenledi ve program sonunda çocuklara tatlı ikramında bulundu.

Erzurum Ülkü Ocakları Bayan Birim Başkanlığına getirildiği günden beri bütün önemli gün ve haftalarda etkinlikler düzenleyerek farkındalık yaratan çalışmalarıyla dikkat çeken Bayan Birim Başkanı Sena  Solmazgül, Programın açılışında kısa bir konuşma yaptı. Günün anlam ve önemine dikkat çeken Solmazgül;  ” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu anlamlı günü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak hediye etmiştir. Bizler bilmekteyiz ki bugünün çocukları gençleri yarınlarımızın teminatı, bizlerin geleceğidir. Ülkü Ocaklarının temsilcileri olarak bizlerin temel gayesi Türk İslam ahlakına bağlı, Vatan, millet sevdalısı bir gençlik yetiştirmektir. Bugüne kadar bu çizgide devam eden çalışmalarımız, ebediyete kadar devam edecektir. Bu vesile ile bütün çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum” dedi.

Program boyunca ablalarıyla doyayısa eğlenen çocuklar, yüzlerine çizdirdikleri ay yıldızlarla ellerindeki boyalarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek mutlu bayramlarını ölümsüzleştirmeyi unutmadılar.

Sinop Ülkü Ocakları, ”Vatan Sevdalıları” Konulu Şiir ve Müzik Dinletisi Gerçekleştirdi

Sinop Ülkü Ocakları Bayan Birimi Teşkilatı “Vatan Sevdalıları” konulu şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Sinop Ülkü Ocakları Bayan Birimi Teşkilatı, Birim Başkanı Sn. Gülnara Küçük’ün öncülüğünde “Vatan Sevdalıları” konulu şiir ve müzik dinletisi gerçekleştirdi. Vatanseverlik kokan şiirlerin okunduğu ve Milliyetçi ezgilerin söylendiği gecede Sinop Ülkü Ocakları Başkanı Sn. Emre Karagülle de Bayan Birimini yalnız bırakmadı.

Dinletinin ardından Bayan Birimi Başkanı Sn. Gülnara Küçük;

 ”Sevgili Misafirlerimiz

 Bu akşam burada toplanış amacımız vatan ve millet sevgisini siz değerli misafirlerimize hissettirmek ve bu duyguyu daim olarak yaşatmaktır.

 En başından itibaren bu zorlu davaya ve yola baş koyan Bayan Birimi Teşkilatına, yardımlarını esirgemeyen Üniversite Birimi Teşkilatına, katkı ve katılımlarıyla her daim bize destek olan İl Ocak Başkanımız Sn. Emre Karagülle’ye şükranlarımı sunuyorum. Vaktinizi bizler için ayırıp buraya geldiğiniz ve bizleri dinlediğiniz için teşekkür ederim. Hayırlı geceler dilerim.” dedi.

 Bayan Birimi Başkanı Sn. Gülnara Küçük’ün konuşmasının ardından İl Ocak Başkanı Sn. Emre Karagülle;

 ”Bayan Birimimiz, Vatanseverlik konulu şiirler ve Milliyetçi ezgilerle bizleri mest ettiler. Hiçbir profesyonel destek almadan, amatör bir ekip olarak bolca çalıştılar ve bugün birer profesyonel gibi bu programı meydana getirdiler. Hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyorum. Bizleri yalnız bırakmadığınız için de hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Var olun.” diye konuştu.

Giresun Ülkü Ocakları, İlçe Ülkü Ocakları Arasında Bilgi Yarışması Düzenledi

Giresun Ülkü Ocakları’mızın bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Orta öğretim birimleri Topal Osman Ağa bilgi yarışması düzenlendi. Programa Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Gülenç,il yöneticileri eskil il başkanları Ertuğrul Konak, Cemil Baker ilçe ocak başkanları katılım sağladı. Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Gülenç yaptığı konuşmada Ülkü Ocakları’nın ilim, irfan yuvası olduğuna vurgu yaparak bilgi yarışmasına katılan ekiplere başarılar diledi. Yarışma Merkez, Tirebolu, Espiye, Bulancak Ocaklarının katılımıyla devam etti. Kıyasıya devam eden yarışmada sonucu;
1- Merkez Ülkü Ocakları
2-Tirebolu Ülkü Ocakları
3-Espiye Ülkü Ocakları
4-Bulancak Ülkü Ocakları’nın olması ile son buldu.

Program sonucu birinci olan merkez ocak orta öğretim birimi temsilcilerine katılım belgelerini ve hediyelerini Ülkü Ocakları Giresun il Başkanı Hakan Gülenç verdi.

Adana/Ceyhan Ülkü Ocakları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Küçüklerle Coşkuyla Kutladı

23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk Bayramı münasebeti ile Adana/Ceyhan Ülkü Ocağı olarak Gazi Meclisimizin kuruluşunun 97. Yıl dönümünü çoşku ile kutladık.

Bugün 23 Nisan  Adana/Ceyhan Ülkü Ocakları olarak, Ey Türk Çocuğu, sende dünyaya Türk’ün mührünü vur dedik. Çocukların ellerini boyayarak önceden yaptırmış olduğumuz Dünya Haritası üzerine el izlerini vurdular. Her çocuğa Türk Bayrağı,boyama kitabı ve balon dağıttık.

Yoğun bir katılım eşliğinde icra etmiş olduğumuz etkiliğimizde çocukların mutlulukları gözlerine yansıyordu ve bizde bu mutluluğun bir parçası olduğumuzdan dolayı mutluluk duyduk. 23 Nisan 2017 hatırası olarak haritamızı sergilemek üzere Ocağımıza götürdük.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimizle kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın birliği ve dirliği için her türlü fedakarlığı yaparak bizlere  bıraktıkları kutlu vatan için büyük Türk Milletinin her bir ferdini şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

 
Tarih       : 26 Nisan 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur