Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Milas Ülkü Ocakları Ocak Kart Destek Kart ve Turan Kart Öğrenci Kart ı projelerini Tanıttı

 

Milas Ülkü Ocakları-Sosyal Sorumluluk Projelerimiz kapsamında hayata geçirecek olduğumuz, "Ocak Kart/Destek Kart ve Turan Kart/Öğrenci Kart"ı projelerimizi vermiş olduğumuz kahvaltı ile basın mensuplarımıza tanıttık. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projemiz Allah'ın izni ile önümüzdeki günlerde hayata geçecektir. Desteklerini bizden hiç bir zaman esirgemeyen güzel yürekli insanlarımızdan Allah razı olsun.. Velhasıl; "Ülkü Ocakları olarak maddi imkanlarımızın kısıtlı olması, manevi dünyamıza ışık tutacak projelerimizi hayata geçirmemize asla engel teşkil edemeyecektir.. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun."

...Milas Ülkü Ocakları-Sosyal Sorumluluk Projelerimiz kapsamında hayata geçirecek olduğumuz, "Ocak Kart/Destek Kart ve Turan Kart/Öğrenci Kart"ı projelerimizi vermiş olduğumuz kahvaltı ile basın mensuplarımıza tanıttık.

Milas Ülkü Ocakları Başkanımız Sayın Hayrettin Gönülün yaptığı açıklama şöyledir;
 
"Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, Kutlu Tarihimizin bizlere verdiği sorumluluk ve şuurlu tavrımız ile üzerimize düşen görevi Hakkı gözeterek layıkı ile yerine getirmek adına çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürmektedir. 
Hatırlayacağınız üzere Milas Ülkü Ocakları olarak Eylül ayında 2016-2017 Eğitim ve Öğretim dönemi öncesi, ihtiyaç sahibi Öğrenci kardeşlerimize yönelik "Ocak Kart" adı altında giysi, ayakkabı ve kırtasiye olmak üzere bir yardım çalışması gerçekleştirmiştik. Geçmiş günde yapmış olduğumuz o proje, bir nevi bugün hayata geçirmeye hazırlandığımız projelerimiz için bir alt yapı hazırlığı olarak da icra edilmişti.
Önümüzdeki günlerde hayata geçecek olan "Ocak Kart/Destek Kart"ı ve "Turan Kart/Öğrenci Kart"ı hazırlıkları, o günlerden planlanan Sosyal Sorumluluk Projelerimizden birisidir. Uzun çalışmalar ve duyarlı, yardımsever esnaflarımız ile yaptığımız bire bir görüşmeler sonucu şekillendirdiğimiz projemiz Allah’ın izni ile 1 Nisan 2017 günü ilk dağıtımları ile hayata geçecektir.
Ocak ve Turan Kartlarımız projesi diğer bilinen kontör veya para yüklü yardım kartlarının aksine, bir indirim kartı olarak hayata geçecektir. İndirim kartı olarak hayata geçecek olmasının en büyük sebeplerinden birisi, içinde bulunduğumuz maddi imkanların kısıtlı olmasıdır
Fakat Ülkü Ocakları olarak maddi imkanlarımızın kısıtlı olması ise, manevi dünyamıza ışık tutacak projelerimizi hayata geçirmemize asla engel teşkil edemeyecektir.
Projemiz belirli süreli olmamak ile birlikte, uzun vadede yıllarca faaliyet gösterecek olan bir çalışma olarak devamlılığını sürdürecektir.
 
Ocak Kart-Destek Kartı- Ocak Kart projesi ihtiyaç sahibi, Şehit ve Gazi yakını ailelerimiz ile el ve gönül bağını güçlendirmek adına planlanmış bir destek-yardımlaşma çalışmamızdır.
Ocak Kart aynı zamanda insanlık ve vicdan vazifemiz olan “Komsusu aç iken tok yatan bizden değildir” şiarı ile sorumluluk sahibi, şuurlu birer birey olmamız gerektiğini nesillere hatırlatan fiili eylem çalışmamız olacaktır.
Ocak kart’ı ihtiyaç sahibi ailelerimiz, Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz kullanabilecektir. Ocak Kart dağıtımı esnasında titiz çalışmalar yapılarak ince ayrıntılar araştırılacak ve hak eden ihtiyaç sahiplerine teslim edilecektir.
Turan Kart-Öğrenci Kartı- Turan kartımızı sadece Teşkilatımızda Eğitim ve faaliyet gösteren Öğrenci kardeşlerimiz, dolayısı ile aileleri faydalanabilecektir.
İşleyiş olarak Ocak kart’ın kullanım şeklide Turan Kart ile aynı özelliği taşımaktadır. 
Kartlar muhatabına teslim edilirken kullanabilecekleri işletmelerin isim, adres ve telefon numaraları zarf içinde ailelerimize ve öğrencilerimize ayrıntılı olarak verilecektir.
Daha sonra anlaşma yapmış olduğumuz yardımsever işletme sahiplerine Ocak kart verilen ailelerin ve öğrenci kardeşlerimizin isimleri verilecektir. Bu güncellemeler aylık olarak Teşkilatımızca yapılacak olup, gelişmeler işletme sahipleri ile eksiksiz olarak paylaşılacaktır.
 
 
Aile ve öğrencilerimiz işletmelerden yaptıkları alışveriş sonucunda, İşletme sahiplerine kimlikleri ile Ocak/Turan Kart’ını ibraz ederek indirimden faydalanabilecektir. 
Kartları zaruri durumlarda sadece üzerinde ismi yazılı olan ihtiyaç sahibi ailelerin veya öğrencilerimizin birinci derece akrabaları kullanabilecektir.
Ayrıca Projemize katkı ve desteklerinden dolayı işletme sahiplerimiz; 
Recep Altıkulaç, Kerim Yıldız, Ehsan Şahin, Halil Kök, Ali Kurt, Nazmi Karcı, Mesut Şipal, Coşkun Kaçar, Mehmet Kiriş, Hüseyin Çipil, Abdülkadir İbil, Kamil Soykan, Mehmet Karabaş, Kemal Sürgün, Ufuk Çulhaoğlu, Ali Nuri Musluk, Emre Tufan, Selmin-Yavuz Yücel, Mehmet Özdemir, Ali Ölmez, Mehmet Yeniadım’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 
Güzel işler elbet güzel insanlar ile hayat bulacak, alınan dualar ortakça ruhumuza yansıyacaktır.
Milleti yaşatmak Devleti yaşatmak ise, yarım asra varan Teşkilatçılığımızın bizlere yüklediği sorumluluk Türk Milletine gönül vermek kadar, omuz verme vazifesidir. Ülkü Ocaklılar olarak bizler bu vazifemizi yerine getirme bilincinde, Devlet ve Milleti yaşatmaya yeminliyiz.
Tarihimizin bizlere verdiği nizam, damarlarımızda var olan inanç ve yarınların kudretli nesli Ülkü Ocaklarında yanacak, pişecek, Millet’i yaşat ki Devlet yaşasın ilkesini Turan adlı Kızılelma da var edecektir.
Ocak ve turan kart, her şeyden ziyade Allah rızasına varan, duaya talip olan Ülkü dolu gönüllerin heyecanla el bekleyenlere tüm benliği ile varma çalışması olacaktır.
Varlığımız Türk varlığına Armağan olsun.."
 
#OcakKartDestek
#TuranKartÖğrenci
#MilasÜlküOcaklarıSosyalSorumlulukProjeleri
#ülkücüradyo
 
Tarih       : 11 Mart 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur