Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

ulkuocaklarından haberler, ülküocakları haberleri.

 

Turhal Ülkü Ocakları, Sosyal Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor Eskişehir Ülkü Ocakları, Türkmen Ailelerine Yardıma Devam Ediyor Sakarya Ülkü Ocakları Tarafından ‘Turan Nesline Selam’ Konulu Şiir Dinletisi Yapıldı Giresun Ülkü Ocakları, “ Kılıçkıran’dan Çakıroğlu’na Şehitleri Anma Programı” Gerçekleştirdi Malatya Ülkü Ocakları, Dede Korkut Kütüphanesi Açılışını Gerçekleştirdi

...#ülkücüradyo

#ÜlküOcakları

Tokat – Turhal Ülkü Ocakları, Sosyal Faaliyetlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Tokat- Turhal Ülkü Ocakları, Eğitim  - Sosyal ve Kültürel  faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Tokat – Turhal Ülkü Ocakları, başarılı çalışmaları ile göz dolduruyor. Havaların ısınmasını fırsat bilen Turhal Ülkü Ocakları Eğitim Faaliyetlerine Eğitim Öğretim dönemi boyunca katılan Ortaöğretim öğrencileri Cumartesi günü İlçemiz Şenyurt Beldesinde bulunan Çamlık Mevkiinde Piknik düzenledi.Neşeli ve bol oyunlu geçen piknikte öğrencilerin eğlendiği görüldü.

Piknik programında Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un talimatıyla başlatılan Yeni Cephemizin adı Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme projesi ile ilgili Turhal Ülkü Ocakları Ortaöğretim teşkilatı öğrencileri bizde varız diyerek Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme Facebook sayfasında yayınlanmak üzere video çekimi yaptılar.

Düzenlenen pikniğe Ülkü Ocakları Tokat il Başkanı Mustafa Ersagun Dalan ve yönetimi katıldı.İl başkanının katılımı sırasında Turhal Ülkü Ocakları Ortaöğretim öğrencileri ve Teşkilatın İl başkanını Ülkücü yemini ile karşılaması dikkat çekti.Piknik programına Mhp İlçe Başkan Yardımcısı Hakan KARSLI ,Türk Eğitim Sen Turhal Temsilcisi Mustafa Akkaya katıldı.

Eskişehir Ülkü Ocakları, Türkmen Ailelerine Yardıma Devam Ediyor

ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI TÜRKMEN AİLELERE YARDIMA DEVAM EDİYOR.

Eskişehir Ülkü Ocakları, Eskişehir’e göç etmek zorunda bırakılan Türkmen ailelere düzenli ziyaret ve yardımlara devam ediyor.

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ‘Türkmen ailelere düzenli olarak ziyaretlerimize devam ediyoruz. Daha evvel tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahibi Türkmen ailelerimize ulaşıyor onların erzak ihtiyaçlarını tamamlIyoruz. Aile büyükleri ve çocuklarla muhabbet ediyoruz.

Karşılaşmış oldukları bazı sorunları bizlerle paylaşan ailelerimize, Ülkü Ocakları Eskişehir İl Başkanlığı olarak dinliyoruz çözüm bulmaya çalışıyoruz.

Türkmen kardeşlerimize her daim onlara kardeş olmaya çalıştığımızı belirtiyoruz. Kendilerine yardımcı olmaya devam edeceğimizi söylüyoruz. Ayrıca çocuklar için aldığımız hediyeleri ve yiyecekleri kendilerine vererek, onların mutluluklarına ortak oluyoruz.

 

Onlar ile birlikte keyifli zamanlar geçiriyoruz. Tedavi süreci devam eden çocuklarımız ile ilgilenip yetkililerle bağı kuuruyoruz. Çocukların mutlu olduğunu bilmek, yüzlerindeki o  sevinci görmek yetiyor bizlere, yardımlarımız ve ziyaretlerimiz devam edecek’ denildi.

Sakarya Ülkü Ocakları Tarafından ‘Turan Nesline Selam’ Konulu Şiir Dinletisi Yapıldı

Sakarya Ülkü Ocakları tarafından Orhangazi Kültür Merkezinde, ‘Turan Nesline Selam’ konulu şiir dinletisi yapıldı.

Sakarya Ülkü Ocakları Asena Teşkilat Başkanı Mine Güler ve ekibi tarafından organize edilen etkinlik şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Programda konuşma yapan Ülkü Ocakları Asena Teşkilat Başkanı Mine Güler :

Bu öyle bir selam ki dün türk tarihine damga vuran ilk kadın Hükümdar Tomris Katunun and içip düşmanını kendi kanında boğduğu yürekte, Altay Kanıkesi Datka Kurmanca’nın sesiyle, Kağanın Yanında eş yiğitlikte duran Katun’un asaletiyle, Nene Hatun’un , karafatmanın şerife bacının anadoludaki kahramanlığıyla ve  tüm kaleler işgale uğramışken evvela Turanı hisseden, gönlünden diline cesaretle getiren, Anadolu’nun meydanlarında da yiğitlikle seslenen Halide Onbaşının sedasıyla, bu günü kucaklayan yarına umut doğuran Asenaların bir ülkünün kollarında, Ocağın Kutlu birliğiyle Ötüken yaylasında toy kurmuşçasına verdiği kutlu bir selamdır!

Sakarya Ülkü Ocakları ailesinin neferleri  Asenalar olarak dün ilk heyecan ile yaptığımız ve bugün gelenekselleştirmeyi aynı heyecan ile beklediğimiz, bizle başlayıp kökleşerek devam etmesi için niyetlendiğimiz  TURAN Nesline Selam programının gelenekselleştiği  bu gece bizlerin bu sahneden seslenişinde izni ve emeği olan kıymetli reislerin , desteği ve kardeşliğiyle yanımızda olan bozkurtların Varlığı Birliğimizle daim olsun , bizler hep birlikte Sakarya’yız, yapılan her program konuşulan her söz, gönderilen her selam Sakarya Ülkü Ocakları adınadır…

Ve gür bir sesle yeniden diyorum ki ‘’ Var Olsun Ülkü Ocakları Yaşasın Devlet!’ dedi

Giresun Ülkü Ocakları, “ Kılıçkıran’dan Çakıroğlu’na Şehitleri Anma Programı” Gerçekleştirdi

Giresun Ülkü Ocakları tarafından “ Kılıçkıran’dan Çakıroğlu’na Şehitleri Anma Programı” gerçekleştirildi. Anma programına Giresun Ülkü Ocakları Yönetim Kurulu, civar illerin Ülkü Ocakları başkanları, ilçe ocak başkanları ve yönetim kurulları, Giresun Ülkü Ocakları Teşkilatı mensupları, Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, MHP Giresun İl ve İlçe yöneticileri katıldı. Gecede bir konuşma yapan Giresun Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Gülenç “Ülkücülük vatanın ha ekmeğini yemişim ha uğruna bir kurşun yemişim diyenlerin diyebileceklerin şeref payesidir. Ne mutlu ki ülkücü hareketin muhteşem geçmişi alnı ak vicdanı rahat aziz ülkü şehitlerinin ve kahramanlarının aziz hatıralarıyla doludur. Onlarla ne kadar gurur duysak, ne kadar sahip çıksak azdır. Ülkücüler milletinin kendisine ihtiyaç duyduğu anda ortaya çıkarak millet ve vatan sevgisinin sınavını ödün ve mahkumiyet karşısında verebilmişlerdir. Onları ve mücadelelerinin unutmak asla ve asla mümkün değildir. 4 ocak 1968 tarihinde soğuk bir kış günün henüz 22 yaşında bir fidan iken ankarada kaldığı yurdun kantininde iftardan sonra silahla vurulan ilk şehidimiz Osmaniyeli Ruhi Kılıçkıran’ı hatırlamamak mümkün müdür? 21 mart 1970’de yüksek öğretmen okulunda öğrenci iken mahsur kalan ülküdaşlarına yiyecek götürürken şehit edilen Süleyman Özmen’i unutmak mümkün müdür? En son şehidimiz 20/02/2015 ege ün pkk tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu unutmak mümkün müdür? Biz unutsak bile tarih unutmaz unutanı Allah affetmez. Bıçak gibi ayazlar, buz kesmiş duvarlar, karanlık zindanlar okula yurda açılan kaldırımlar unutulmaz onlar kurt bakışlı, aslan yürekli kartal pençeli şehadati gözlerini kırpmadan kabul ettiler. Buradan onları saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi. Gecede Giresun Ülkü Ocakları Üniversite ve Ortaöğretim teşkilatı tarafından şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Malatya Ülkü Ocakları, Dede Korkut Kütüphanesi Açılışını Gerçekleştirdi

Malatya Ülkü Ocakları tarafından bir kütüphane daha hizmete açıldı . Malatya’nın Battalgazi İlçesindeki Hatunsuyu Palabıyıklı İlkokuluna, 400 kitaptan oluşan Dede Korkut Kitaplığı kuruldu.

Hem milli hem dini şuura sahip nesiller yetiştirmek istediklerini ve bu yolda “24 Kütüphane” projesinden 6. kütüphaneyi kurmanın onurunu yaşadıklarını belirten Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin, “Bu kütüphanemizle birlikte kütüphane projelerimizi adım adım hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projemiz ile Palabıyıklı İkokulu’nda açtığımız 400 kitaptan oluşan Dede Korkut Kitaplığı ile geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın sağlam bir okuma kültürüne sahip olacaklarına inanıyoruz.” dedi.

Okul öğrencilerine Dede Korkut hakkında kısaca bilgi veren İl Başkanı Şahin, ”Dede Korkut (Korkut Ata), Oğuz Türklerinin eski destanlarında yüceltip kutsallaştırılmış, bozkır hayatının geleneklerini ve törelerini çok iyi bilen, kabile teşkilatını koruyan bir bilgedir ve Türkler’in en eski destanı olan “Dede Korkut Kitabı”ndaki hikayelerin anlatıcısı ozandır. Prof. Dr. Fuat Köprülü Dede Korkut için, ‘Terazinin bir Kefesine Türk Edebiyatının tümünü, diğer kefesine de Dede Korkut’u koysanız yine de Dede Korkut ağır basar’ demektedir.” ifadelerine yer verdi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin konuşmasının ardından, Palabıyıklı İlkokulu öğrencilerine kırtasiye malzemeleri hediye ederek, öğrencilerle sohbet etti.

 
Tarih       : 08 Mart 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur