Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

ÜLKÜOCAKLARINDAN HABERLER

 

Kütahya Ülkü Ocakları, Hocalı Soykırımı Hakkında Söyleşi Düzenledi Gümüşhane Ülkü Ocakları, Soydaşlarımıza Yapılan Katliamı Unutmadı Kastamonu Ülkü Ocakları, Hocalı Soykırımı’nda Katledilen Soydaşlarımızı Dualarla Andı Kocaeli-Karamürsel Ülkü Ocakları Hocalı Soykırımı ve Fırat Çakıroğlu Anma Programı Düzenledi Kapaklı Ülkü Ocakları Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Adına Tiyatro Gösterisi Düzenledi

...

Kütahya Ülkü Ocakları, Hocalı Soykırımı Hakkında Söyleşi Düzenledi

Kütahya Ülkü Ocakları, Hocalı Soykırımının 25. yılında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkan Yardımcısı Sirac Yakupoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı söyleşide Soydaşlarımızın tarih boyunca maruz kaldığı saldırılar ve 26 Şubat 1992′de yaşanan vahşet gözler önüne serildi.

Söyleşi; Soru – Cevap bölümüyle tamamlandı. Etkinlik sonunda Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı Serdar Akkoç, konuşmacı Sirac Yakupoğlu’na plaket taktim etti.
 
Söyleşiye MHP Kütahya İl Başkanı Mehmet Ali Türker, Türkiye Kamu Sen Kütahya İl Başkanı Mehmet Karabekir, MHP Kütahya Kadın Kolları Başkanı Kadriye Kara,  Türkav Kütahya İl Başkanı Ünal Türe, MHP Kütahya İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Orman, Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği Başkanı Cavit Aydın ve çok sayıda öğrenci katıldı. Söyleşi aynı zamanda Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanlığı resmi sosyal medya hesaplarından canlı olarak Milliyetçi-Ülkücü camia ile paylaşıldı.
 
HASAN ŞİMŞEK AKADEMİSİ | HOCALI SOYKIRIMI | SİRAC YAKUPOĞLU | 27.02.2017

Gümüşhane Ülkü Ocakları, Soydaşlarımıza Yapılan Katliamı Unutmadı

Gümüşhane Ülkü Ocakları, Soydaşlarımıza yapılan katliamı unutmadı..

Gümüşhane Ülkü Ocakalrı, Hocalı Katliamı’nın 25. Yıl dönümü münasebeti ile Gümüşhane Zafer Meydanın da Hocalı Katliamı Temalı bir resim sergisi düzenledi. Olayın tüyler ürpertici boyutunun yer aldığı yaklaşık 50 resim ile Gümüşhane Halkı katliam ile ilgili bilgilendirildi. Azerbaycan’ın siyasi,kültürel ve ekonomik açıdan önemli bir Şehri olan Karabağ’a bağlı olan ve bağlantı konumunda bulunan Hocalı Kasabası 25 yıl evvel Zalim Ermeniler ve onlara destek veren Ruslar tarafından işgal edilmişti. İşgal sırasında 613 Azerbaycan Türk’ü katledilmiş, yüzlercesi yaralanmış ve rehin alınmıştı. Hala daha akıbeti belli olmayan Azerbaycanlı insanlar var. Bu konunun Türk Dünyası üzerinde ki etkisini unutmayan Ülkü Ocakları Gümüşhane İl Başkanlığı düzenlediği bu resim sergisi ile Hocalı Soykırımının unutturulmayacağını hatırlatmış oldu. Konu ile alakalı kısa bir basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Gümüşhane İl Başkanı Salih Taşçı şunları söyledi:

Kastamonu Ülkü Ocakları, Hocalı Soykırımı’nda Katledilen Soydaşlarımızı Dualarla Andı

Kastamonu Ülkü Ocakları, Hocalı Soykırımı’nda Katledilen Soydaşlarımızı Andı.

Kastamonu Ülkü Ocakları 26 Şubat 1992′de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı Köyünde Ermeniler tarafından vahşice katledilen ve tarihe “Hocalı Katliamı” olarak geçen soydaşlarımızın uğradığı bu soykırımı Kastamonu Ülkü Ocakları Kuran-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterimi ve konferans yaparak andı. Ülküdaşlarımız tarafından katliamda Şehit olanların aziz hatıraları yad edildi.

Konferansa; Prof. Dr. Cevdet Yakupoğlu, Prof. Dr Olcobey Karatayev , Prof. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz, Doç. Dr. Özgür Öztürk, Doç. Dr. Namig Musalı, Doç. Dr.Toğrul İsmayıl, Yargı Akademi Müdürü Tarih Bölümü Hocamız Rüstem Kızıldağ, şehrimiz İmam Hatiplerinden Metin Ekici ve çok sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Doç. Dr. Namig Musalı Hocamız tarafından, Hocalı Katliamı’nda yaşananlar ve sonrasında Dünya’nın adeta olayı görmezden geldiği belirtilirken şu hususlar dile getirildi.

 

 
 
Tarih       : 28 Şubat 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur