Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ruhi Kılıçkıran’ı Anma Programına Katıldı

 

Osmaniye Ülkü Ocakları şehadetinin 49.yılında davamız uğruna can veren ülkücü şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’ı anmak için ”Şehitlerimiz Şahitlerimizdir” programı düzenledi.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ruhi Kılıçkıran’ı Anma Programına Katıldı

Osmaniye Ülkü Ocakları şehadetinin 49.yılında davamız uğruna can veren ülkücü şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’ı anmak için ”Şehitlerimiz Şahitlerimizdir” programı düzenledi. Program kapsamında ilk olarak öğle namazının ardından kabri başında İlk Ülkücü Şehit Ruhi Kılıçkıran ve Osmaniyeli Ülkücü Şehitler dualarla anıldı.

Akşam ise Cebelibereket Kültür Merkezi’nde düzenlenen ”Şehitlerimiz Şahitlerimizdir” programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Buradaki programa şehit ailelerimiz başta olmak üzere Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanı Fatih Eroğlu, diğer davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. OKÜ İlahiyat Fakültesi öğrencileri Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi. Programa katılan ve Osmaniye’de düzenlenen böyle güzel bir anma programında bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, konuşmasında şunları söyledi: “Hepinizin bildiği üzere Ülkücü Hareket bir şehitler kervanıdır. 4 Ocak 1968’de başlayıp, rahmetli şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizle devam etmiş ve 20 Şubat 2015 tarihinde son olarak Ege Üniversitesi’nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz de alçakça ve kalleşçe şehit edilmiştir. Bütün şehitlerimizin özel bir yönleri ortaya çıkmaktadır. Hepsi de milleti için, devleti için yaşayan insanlardı. Her türlü dünya zevkinden uzak durmuş, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, milletimizin birlik ve beraberliği için, kutsal değerler için, bayrağımızın inmemesi ve ezanımızın dinmemesi için mücadele etmişlerdir. Ülkücü Hareket bugün de her türlü oyunların karşısında olacak ve ülkesi için, vatanı için, milleti için canını feda edecektir.” diye konuştu. Şehitlerimizin anıldığı duygu dolu anların yaşandığı program çeşitli hediyeler ve plaket takdimi ile son buldu. Program sonunda Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Ülkücü Şehidimiz İbrahim Ekiz Ağabeyin annesi Zülfüroz Ana ile sohbet ederek hasret giderdi.

 
Tarih       : 10 Ocak 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur