Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Adana'nın kurtuluş günü 5 dev açılışla taçlandı

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıldönümünde kentin geleceğine yön veren hizmetler arasındaki 5 dev projenin açılışını hemşehrileriyle birlikte coşkuyla gerçekleştirdi. 2017'yi 'Altın Hizmet Yılı' ilan eden Başkan Sözlü, "Adana'nın yalnızca bugünü değil, gelecekteki 100 yılını planlıyoruz" dedi.

...

Adananın kurtuluş günü 5 dev açılışla taçlandı

GÜNCEL / 2017-01-06 09:06:55

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adananın düşman işgalinden kurtuluşunun 95inci yıldönümünde kentin geleceğine yön veren hizmetler arasındaki 5 dev projenin açılışını hemşehrileriyle birlikte coşkuyla gerçekleştirdi. 2017yi Altın Hizmet Yılı ilan eden Başkan Sözlü, "Adananın yalnızca bugünü değil, gelecekteki 100 yılını planlıyoruz" dedi.

Adananın gurur günü olan 5 Ocakta üzeri kapatılan D-400 Karayolu Turhan Cemal Beriker Bulvarı Altgeçidi (Karnıyarık), Türkmenbaşı Bulvarı-Havaalanı Kavşağı Altgeçidi, Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi, Çok Katlı Asansörlü Otopark ve Saimbeyli Mezbahanesinin toplu açılışında binlerce Adanalı büyük coşku ve gurur yaşadı.

 

Turhan Cemal Beriker Bulvarı Altgeçidindeki görkemli törene Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş ile Adananın ve komşu illerin ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Kuvayi Milliyeciler, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Bandosu, Kuvayi Milliyeciler ve Mehter Takımı marşlar ve danslarıyla töreni renklendirdi. Daha sonra din görevlisinin yaptırdığı duaya törene katılan protokol ve vatandaşlar eşlik edip, Fatiha okudu.

 

"GELECEK 100 YILI PLANLIYORUZ"

 

Coşkulu alkışlar eşliğinde hemşehrilerine hitap eden Başkan Hüseyin Sözlü, Adananın düşman işgalinden kurtuluşunun 95inci yıldönümü olan 5 Ocakta 5 dev projeyi Adanalıların hizmetine sunmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

 

Bütün Şehir Yasasının yürürlüğe girmesinin ardından Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Adananın yalnızca bugünü değil, gelecekteki 100 yılını planladıklarını vurgulayan Başkan Hüseyin Sözlü, açılışı yapılan projelerle ilgili bilgiler verdi. 

 

Başkan Sözlü, "Dev açılışlarımızı da bu öngörü ve planlama doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. 4 yıl önce Karayolları Genel Müdürlüğünce yaklaşık 36 milyon lira harcanarak yapılan ve Adanalıların Karnıyarık olarak nitelendirdiği D-400 Karayolunun üzerini 451 adet betonarme kirişle kapattık. Güzergahın üzerindeki yan yolları da 4er şeritli olacak şekilde genişlettik. Türkmenbaşı Bulvarı-Havaalanı Kavşağı Altgeçidi ile ulaşımı kuzey-güney yönünde tünellerle rahatlattık" diye konuştu.

 

ARİF NİHAT ASYANIN ÇOCUKLARI DA TÖRENE KATILDI

 

Başkan Sözlü, hemşehrilerine hitabını sürdürürken Arif Nihat Asyanın kızı Fırat ve oğlu Murat Asyayı da yanına davet edip, Seyhan nehri kıyısında yaptıkları Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesinden söz etti.

 

Başkan Sözlü, "Bayrak Şiirini 5 Ocak Adananın kurtuluşu için yaşan merhum Arif Nihat Asyanın anısını yaşatmak üzere Atatürk Evi ve Zübeyde Hanım Parkı ile komşu olan Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi, 15 bin metrekare alanda inşa edildi. 70 metre uzunluğundaki bayrak direğinde 96 metrekarelik dev Türk Bayrağı dalgalanmaya başladı. Seyhan Belediyesi ile işbirliği içinde yaklaşık bin 250 metrekare alanda yaptığımız 116 araçlık çok katlı asansörlü otopark da Adanada bir ilk unvanını taşıyacak. 9 adet 12 araçlık ve 1 adet 8 araçlık döner katlı elektromekanik otopark sistemi ve son olarak Saimbeyli Mezbahanesinin açılışını gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

"EN BÜYÜK KAYNAĞIM HALKIN DESTEĞİ"

 

18 yıldır halkın oylarıyla seçilen belediye başkanı olarak, Milli Mücadele meşalesinin yakıldığı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün büyük övgüsüne mazhar olmuş Adanada 5 dev projenin açılışını şerefli hüviyet ve bir borç olarak gördüğünü kaydeden Başkan Sözlü, ", düşman kuvvete direnci ile Büyük Önder Atatürkün övgülerine mazhar olmuş bereketli Çukurova topraklarında, Adanada refah toplumunun inşasına katkı sunacak bu 5 dev projeyi hizmete açmaktan gurur duyuyoruz" diye seslendi. 

En büyük kaynağı halkın desteği olduğuna inandığını belirten Başkan Sözlü, "Bugün açılışını yaptığımız bu 5 dev hizmeti de yine Adanalılardan aldığım kudretle gerçekleştiriyorum. Bu gururla siz değerli hemşerilerimin kurtuluş bayramını bir kez daha kutluyor, hizmetlerimizin Adanaya hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

 
Tarih       : 06 Ocak 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur