Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Adem (Şırnak ) ,   Özel harekat gelsin şu dağları inletsin...    |           Tamer Yüksel CETIN (Almanya Aalen) ,   Osman Öztunctan Üsküdar i calarsaniz sevinirim...    |           Naci (Cezayir) ,   Basbuglsr olmez...    |           Osman (İstanbul ) ,   Mustafa yıldızdoğandan bizim türkümüz çalabilir misiniz ...    |           Sabri (İstanbul fatih) ,   Üsküdar yanıyor sarkiai...    |           Muhammet ( istanbul sultanbeyli) ,   Ozan ünsal türküm türküm türküm ben şarkısını canlarmışsınız ...    |           Volkan (İstanbul) ,   Asenam...    |           Halil (Karapınar) ,   Ahmet şafak tan ay yıldız kolye rica ediyorm...    |           Kubılay ,   Manısa ulku ocakları selam aleykümselam Ahmet şafak olsun...    |           kadir (şanlıurfa ) ,   Diriliş erturul ...    |           Bedri (Birsa) ,   Şehitler ölmez vatan bölünmez calarmisiniz ...    |           Bekir (Kayseri) ,   Delikurt ...    |         
 

 

 
 

Uşak Ülkü Ocakları, İlk Ülkücü Şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’ı Unutmadı

 

UŞAK ÜLKÜ OCAKLARI, İLK ÜLKÜCÜ ŞEHİT RUHİ KILIÇKIRAN’I UNUTMADI.. Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanlığı, ilk ülkücü şehit Ruhi Kılıçkıran’ın şahadetinin 49.yılı dolayısıyla Yasin-i Şerif okutarak, helva ikramında bulundu.

...

Uşak Ülkü Ocakları, İlk Ülkücü Şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’ı Unutmadı

UŞAK ÜLKÜ OCAKLARI, İLK ÜLKÜCÜ ŞEHİT RUHİ KILIÇKIRAN’I UNUTMADI..
Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanlığı, ilk ülkücü şehit Ruhi Kılıçkıran’ın şahadetinin 49.yılı dolayısıyla Yasin-i Şerif okutarak, helva ikramında bulundu.
Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanlığı tarafından Tiritoğlu parkında ilk ülkücü şehit Ruhi Kılıçkıran’ın ruhu için düzenlenen Yasin-i şerif ve helva ikramı programına Uşak Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Mutlu, Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Şerif Keskin, Ülkücü İşçiler Derneği Uşak İl Başkanı Bayram Özkan ve ülkücülerin yanı sıra vatandaşlar katıldı.
Program ile ilgili burada basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Mutlu, “İlk ülkücü şehidi, ilk yol başçımız Ruhi Kılıçkıran ağabeyimizin şahadet yıldönümünde Uşak Ülkü Ocakları olarak Yasin-i Şerif okutup akabinde de helva dağıtımı gerçekleştireceğiz. Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz, 4 Ocak 1968 tarihinde okumuş olduğu Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, kalmış olduğu devletin yurdunda, maalesef bir ramazan günü komünist militanlar tarafından iftarını açtıktan hemen sonra şehit edilmiştir. Uşak Ülkü Ocakları olarak bu vatan için, bu bayrak için, bu millet için, bu ezan için şahadet şerbeti için bütün ağabeylerimizi, Ruhi Kılıçkıran ağabeyimiz nezdinde ruhlarını yad ediyoruz. Onları unutmayacağız, onları unutturmayacağız. Çünkü bu ağabeylerimiz değerlerimiz için, vatan için, millet için candan, canandan vazgeçmişlerdir. Bizlere de onurlu duruşlarıyla, davaya olan sadakatleriyle, inanmışlıklarıyla rol model olmuşlardır. Bizlere ilham kaynağı olmuşlardır, bizlere güç kaynağı olmuşlardır. Uşak Ülkü Ocakları olarak bu ağabeylerimiz gibi şahadet şerbeti içen 5000 ülkü erini anmak, unutmamak ve unutturmamak boynumuzun borcudur” dedi.
Program okunan Yasin-i Şerif’in ardından edilen dualar ve helva ikramı ile sona erdi.

 

 
Tarih       : 05 Ocak 2017
 
 

                           

                                             

                                       

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur